İletişim Hattı +90 (326) 413 1770 - 0289
Ticaret Sicil İşlemleri

ŞİRKET SÖZLEŞMESİ DEĞİŞİKLİĞİ


 

https://mersis.gtb.gov.tr  adresinden başvuru

  1. Dilekçe 
     
  2. Tüm ortaklarca imzalanmış noter onaylı ortaklar kurulu kararı (1 adet)
  3. Tadil Metni
  4. Yabancı uyruklu ortak/yetkili girişi var ise tercümesi noterden onaylı pasaportu, yeni yetkililerin şirket unvanı altında imza beyannameleri (1 nüsha) ibraz edilmeli, tadil mukavelesinde TC kimlik  numaraları (yabancı uyrukluların vergi numarası veya yabancılara mahsus kimlik numarası) belirtilmelidir.
  5. Anasözleşme değişikliği şirketin süre maddesi ile ilgili ise; şirketin faaliyetini sürdürdüğü ve tasfiye işlemlerinin başlamadığı mahkemece atanmış bilirkişi raporu veya yeminli mali müşavir raporu veya serbest muhasebeci mali müşavir raporuyla belgelendirilmelidir.
  6.  Ana sözleşme değişikliği, şirketin sermaye arttırımı ile ilgili ise; belirtilen sermayenin tespit edildiği yeminli mali müşavir raporu veya serbest muhasebeci mali müşavir raporu ve mali müşavir faaliyet belgesi ya da banka dekontuyla belgelendirilmelidir.

Ekli Dosyalar :

Ticaret Sicil Menü

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç