Takvim
32

 


Nizip Ticaret Odası’nda Kardeş Oda Protokolü İmzaladı 

 

Nizip Ticaret Odası (NTO) ile Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası arasında “Ortak Meclis Toplantısı” ve “Kardeş Oda” protokolü imza töreni yapıldı.
 
“Ortak Meclis Toplantısı” ve “Kardeş Oda” protokolü imza töreninde bir konuşma yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, ortak aklın önemine işaret ederek; “Her iki oda yönetimine hayırlı olsun” temennisinde bulundu.
 
Odalarının birbiriyle iletişime geçmesi ve işbirliğiyle hareket etmeleri karşılıklı olarak hizmet standartlarını artırmakta ve işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetlere imza atıldığını vurgulayan Özyurt konuşmasını şu şekilde sürdürdü.
 
“TOBB Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun dediği gibi "Birlik ve beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap var." Bizlerde bugün Nizip Ticaret Odası ve Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek amacıyla Kardeş Oda protokolü imzalayacağız. Böylece bölgelerimiz adına koordinasyon ve işbirliği anlamında her iki odaya da fayda sağlamayı planlıyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki Nizip Ticaret Odası ve Gaziantep Ticaret Odası olarak 2012 yılında imzaladığımız Kardeş Oda Protokolümüz birçok oda ve borsaya örnek olmuştur.
 
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler ve projeler hazırlamak 
adına kuracağımız bu bağın bölgelerimize katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. Böylece ve 
“Ortak Akılla Çalışmak” anlayışıyla da işbirliği yaptığımız konularda fayda sağlanacaktır.”
 
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Zaroğlu ise Reyhanlı Ticaret ve Sanayi 
odası faaliyetleri hakkında bilgiler vererek imzalanacak olan “Kardeş Oda” protokolünün her iki oda için hayırlı olmasını diledi.
 
İmza töreninin ardından oda başkanları tarafından kardeş oda beratlarının takdim edilmesi ile tören son buldu.
İmza törenine Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Zaroğlu, Meclis Başkanı Hamit Şanverdi, Reyhanlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent KARACA ve odaların Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret39735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 9°
Saat