Takvim
31

REYHANLI TİCARET VE SANAYİ ODASI TARAFINDAN DÜZENLENEN TERÖRE  HAYIR KARDEŞLİĞE EVET ETKİNLİĞİNDE RTSO BAŞKANI NECMETTİN ZAROĞLUNUN KONUŞMALARI…

 

Sayın Bakanım, Sayın Millet Vekillerim, Sayın Belediye Başkanlarım, Sayın STK Başkanlarım ve Sayın Muhtarlarım ve saygıdeğer konuklar hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Öncelikle, Ankara'da düzenlenen saldırıyla ülkemizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terör eylemlerini şiddetle lanetliyoruz. Ülkenin istikrarı ve kardeşliğine karşı yapıldığından şüphe bulunmayan bu eylemler milletçe hepimizi üzdü. Ankara'da kaybettiğimiz 97 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Milletimiz bu tür provakatif eylemlere daha önce de çok kez muhatap oldu. Eylemlerin failleri nasıl o dönemlerde kirli emellerine ulaşamamışlarsa, bundan sonraki dönemde de muvaffak olamayacaklardır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kolluk kuvvetlerimiz ve adli mercilerimiz olayların faillerini ve arkasındaki hain güçleri bir an önce tespit ederek gerekli cezaları vereceklerdir.

Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde. Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte durmalıyız. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi göstermeliyiz. Gün birlik olma günüdür.

 

Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz Türkiye’yiz. Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak bir aradayız. Bizler ülkemizin çalışan ve üreten, esnafı, çiftçisi, işçisi, memuru, emeklisi ve girişimcileriyiz. Biriz, beraberiz! Ortak paydamız, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygıdır.

 

Etrafımızda olup, biten kargaşalardan ders almak suretiyle, yaramızı bir an önce ve kendi ellerimizle sararak, önümüze bakmalıyız. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer sivil toplum örgütleri olarak lanetlediğimiz bu kirli oyuna tüm milletimizin dikkatini çekerken, herkesi terörün her türüne karşı net bir şekilde durmaya davet ediyoruz.

Teröre HAYIR, kardeşliğe EVET demek için, hak için, adalet için, huzurumuz, birlik ve beraberliğimiz için sadece elimizi taşın altına koymuyoruz, tüm varlığımızla o taşın altında olmaya hazırız.

Onun için diyoruz ki yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Saygıdeğer konuklar yapılacak genel seçimlerin ilçemize, ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim. İlçemiz temsil edilme noktasında hak ettiğimiz yere gelmiştir. Emeği geçen Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarıma, Belediye Başkanıma, muhtarlarıma teşekkür ediyorum.

İçimizden biri Reyhanlı’nın gururu hepimiz için bir değer olan Ağabeyim Millet Vekilimiz Fevzi Şanverdi’yi kutluyor kendisine başarılar diliyorum.

Ülkemizin her zamankinden daha çok istikrara, huzura, birliğe ihtiyacı olduğu bu günlerde güçlü iktidar güçlü siyasi irade istiyoruz. Çünkü; güvenliğin, huzurun olmadığı yerde ticaret olamaz, istikrarın olmadığı yerde güven olamaz. Bu nedenle hepimiz sandığa gidip ülkemizin geleceği için, yarınlarımız için vatandaşlık görevimizi yapacağız.

TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun dediği gibi “Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap vardır” disturi ile hareket edip bütün İslam Aleminin umudu olan güçlü bir irade güçlü bir hükümetin kurulmasına vesile olmalıyız.

Bu duygu düşüncelerle katılımlarından dolayı şahsım, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası, Reyhanlı Ticaret Borsası, Reyhanlı Ziraat Odası, Reyhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası, Sanayi Kooperatifi ve tüm sivil inisiyatif adına teşekkür eder saygılarımı sunarım. 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret39735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 9°
Saat