Takvim
27Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Basın Bülteni; 

 

      Saygıdeğer Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ,çok kıymetli hemşerilerim ‘ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır’ düsturu ile arkadaşlarımızla yola çıktığımız  bu onurlu görevi layığı ile yerine getirmeye  çalışıyoruz.

 

    İlçemiz ve üyelerimiz için daha iyi nasıl  hizmet edebiliriz düşüncesi içerisindeyiz.

Odamız ile ilgili yapmış olduğumuz faaliyetleri sizlerle paylaşmak istiyorum;

 

    Seçim beyannamesinde belirttiğimiz gibi en kısa süre içerisinde  Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasına yakışır bir hizmet binamızı yapmaktı. Şükürler olsun binamızın kaba inşaatı bitmek üzere, Atatürk caddesi üzerinde yapılan binamız yalnız Reyhanlı’mıza değil Tüm Hataya örnek teşkil edecek bir yapıya ve donanıma sahip özellikte olacaktır.

 

    Komşu ülke Suriye’de yaşanılan sıkıntılardan dolayı Cilve gözü Gümrük sahası dışında Gümrük ve Ticaret Banaklığında defaten yapılan görüşmeler sonucunda ikinci bir gümrük sahasının yapılmasını ve bu sahanın alt yapısının bitirilme aşamasına gelinmesini sağladık. Cilve gözü gümrük Müdürlüğü’ne yakın bir alan içerisinde  nakliyecilerimizin araçlarını park edecekleri randevu sistemi ile gümrük sahasına giriş yapabilecekleri rahat bir çalışma ortamının

oluşturulması çalışmaları devam etmektedir.

    

    KOSGEB ile işbirliği yaparak ilçemizde yeni bir iş kurmak isteyen gençlerimiz için girişimcilik kursu düzenleyerek KOSGEB’den hibe desteği ve uzun vadeli faizsiz kredi imkanı alınmasına vesile olduk, 2013 Mayıs ayında yaşadığımız menfur saldırı sonucu ilçe ekonomisinde yaşanan daralmadan dolayı dört yüz Kobi ve esnafımıza  yine KOSGEB aracılığıyla tavan yüz bin TL olan ilk yıl ödemesiz, iki yıl ödemeli faizsiz kredi desteği sağladık.

 

     TOBB bünyesinde kurulan Tarım kurulunda bulunduğum görevden dolayı, özellikle bölgemiz tarımında önemli yeri olan pamuk ekimi ile ilgili sıkıntıları devamlı gündemde tutarak bölgemizde Beyaz Altın olarak adlandırılan pamuktaki girdilerin düşürülmesi ve desteklenmesinin artırılması için kurul nezdinde Tarım Bakanlığına yapılan girişimler sonucu destek priminin arttırılmasını sağladık.

   Reyhanlı barajı ovamız için büyük bir öneme sahiptir. Bununla ilgili olarak Tarım ve Köy işleri Bakanlığına hem yazılı hem de sözlü olarak girişimlerde bulunduk. Barajımızdaki çalışmalar devam etmektedir.

   Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında; TOBB’un  katkılarıyla Ramazan ayında ve okulların açıldığı dönemde ihtiyaç sahibi üç bin aileye gıda ve kırtasiye yardımında bulunduk.

  

   Çevre illerde düzenlenen çeşitli fuar ve etkinliklere konu ile ilgili üyelerimizin katılımını sağladık. Fuar organizasyonlarıyla ilgili daha geniş katılımların sağlanması için gerekli girişimlerimiz devam etmektedir.

 

   Sivil toplum örgütleri olarak dört yıllık fakülte isteğini sayın Rektörümüzle paylaştık ve Reyhanlı’mıza kazandırılması yönündeki girişimlerimiz devam etmektedir.

 

   Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet kalitesinin arttırılması için İSO 9001 Kaliteli belgesini odamıza kazandırıp, akreditasyon çalışmalarımız

devam etmekteyiz.

 

  Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır..

 

                                                                                    SAYGILARIMLA…                                                                                 

                                                                             NECMEDDİN ZAROĞLU 

                                                                           TOBB Tarım kom. bşk vekili

                                                                              RTSO Yön.Krl.Başkanı

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret39735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 9°
Saat