Takvim
21

  REYHANLI TİCARET VE SANAYİ ODASI BASIN BÜLTENİ;

      Çok değerli Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ; büyük bir onurla yürüttüğüm Başkanlık görevimde 2. yılı doldurmuş bulunmaktayım. Bu süre zarfında bütün üyelerimizle iç içe olmaya  ve sorunlarına çözüm üretmeye çalıştım. Göreve gelmeden önce de üzerinde durduğumuz üyelerimize daha iyi hizmet sunmak için yeni  hizmet binamızın biran önce yapılması için ben ve arkadaşlarım büyük bir uğraş vererek binamızın ihalesinin yapılmasını sağladık. İlk olarak Antakya yolu üzerinde 2500 metre kare arsa alımı gerçekleştirdik ama yapılan çalışmalar ve Sayın Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin’in destekleriyle eski askeri lojman olarak kullanılan ve şehir merkezinde bulunan 1079 metre kare parseli tüm kullanım hakkı üzerimizde olmak üzere otuz yıllığına  Maliye Bakanlığından cüzi bir miktar kiralama yolu ile odamıza kazandırdık. Şuanda inşaatı devam eden alanda 2400 metre kare kullanım alanlı ve 5 katlı, içerisinde aynı zamanda çok amaçlı bir toplantı salonu da olan yeni hizmet binamız  bir yıl sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Oda faaliyetleriyle ilgili yapmış olduğumuz bazı çalışmaları da  sizlerle paylaşmak istiyorum.

       KOSGEB ile ortak çalışmalar yaparak ilçemizde yeni iş kurmak isteyen gençlerimiz için Girişimcilik Kursları düzenleyerek KOSGEB’den hibe desteği ve uzun vadeli kredi desteği almalarını sağladık.

Çevre illerde düzenlenen çeşitli fuar etkinliklerine konu ile iştial eden  üyelerimizin  katılmasını sağladık.

TOBB katkılarıyla her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı  ve Okulların açıldığı ilk hafta ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapılarak  göreve geldiğimizden bu güne kadar  3000 yardım paketinin dağıtımına vesile olduk.

Geçtiğimiz aylarda Sayın Valimiz Ercan TOPACA’nın katılımlarıyla düzenlediğimiz ‘’Reyhanlıyı Konuşalım’’ panelinde Reyhanlı’mızın sorunlarını dile getirip, 30 yılını doldurmuş üyelerimize Hizmet Şeref Plaketi takdim ederek üyelerimizi onura edip geniş katılımlı toplantıyı ilçemizde gerçekleştirdik.

Gümrük Bakanımızla yapılan görüşmeler neticesinde Cilvegözü Sınır Kapısında ithalat, ihracat ve nakliye sektöründeki üyelerimizin güvenliğini sağlamak için 2. bir gümrük sahasının oluşmasına katkı sağladık.

Ortadoğu’da yaşanan ve birçok üyemizin olumsuz etkilendiği son gelişmelerden sonra oluşan sıkıntıları bire bir yaptığımız görüşmelerle hem TOBB Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’na hem de hükümet yetkililerine iletip çözüm noktasında üyelerimizin haklarını savunduk.

İlçe Emniyet Müdürlüğümüze destek olmak amacıyla Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celalettin LEKESİZ ile görüşerek 2 adet yeni aracın ilçemiz için tahsis edilmesini sağladık.

TOBB bünyesinde kurulan Tarım Kuruluna Başkan Vekilliği görevini üstlenerek bölgemiz ve ülkemizdeki tarımsal sorunları, çiftçilerimizin beklentilerini yaptığımız raporlarla Tarım Bakanlığına gönderdik.

Son olarak Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet kalitesini arttırıp üyelerimizin beklentilerini daha iyi karşılamak için ISO9001 Kalite Belgesi aldık ve Akreditasyon için çalışmalara devam ediyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yaptığımız çalışmalar oda üyelerimize daha iyi hizmet edebilmek ve ilçemize hizmet noktasında fayda sağlamak olacaktır.

Bu düşünce ile oda üyelerimizin ve tüm Reyhanlı halkının  Ramazan ayını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Saygılarımla…

                                                                   
                                                                    NECMETTİN ZAROĞLU

                                                                  REYHANLI TSO BAŞKANI    

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret39735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 9°
Saat