Takvim
11İSO 9001-2008 KALİTE YÖNETİM BELGESİ TÖRENİ 

Reyhanlı  Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’na İSO 9001-2008 kalite yönetim sistemi belgesi  aldılar. Üç aylık eğitiminden sonra yapılan başvuru ile Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’na İSO 9001-2008 kalite yönetim sistemi belgeleri  düzenlenen törenle verildi. KIRAÇ Yönetim Danışmanlığı tarafından verilen eğitimin tamamlanması nedeniyle düzenlenen belge törenine Oda başkanları, Belediye Başkanı Hüseyin ŞANVERDİ, İlçe Emniyet Müdürü Duygu UZUNDURUKAN ve oda meclis üyeleri de katıldı.
KIRAÇ Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı  Dr. Muzaffer KIRAÇ, belgenin alınması ve öneminden söz ettiği törende konuşan Ticaret Borsası Başkanı Bülent KARACA, belgenin kendileri ve üyeleri ile esnaflara olan katkısından söz ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü;”ISO 9001-2008 Kalite Belgesinin almanın heyecanını yaşıyoruz.Odamızın sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılması amacıyla, ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı kapsamında kalite yönetim sistemi belgemizi alarak amacımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Odamız insanı merkezde tutan bir anlayışı benimsemiştir. Bu amaçla Oda olarak da hizmetlerimizi uluslararası belgelendirme ile güvence altına almak istedik ve bu nedenle ISO 9001-2008 Kalite Belgesi için başvuruda bulunduk. Bu belgenin alınmasında emekleri bulunan hrekese teşekkür ediyorum” dedi.
TOBB’un şartlarında da  yer aldığı belirtilen  belge ile  ilgili Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin ZAROĞLU ise, “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, adından da anlaşılacağı gibi kalite kriterleri belirlenmiş ve uluslar arası anlamda kabul görmüş bir yönetim anlayışının sistem olarak benimsenerek uygulanmasıdır. ISO 9001 belgesini almak için öncelikle kaliteyi benimsemelisiniz. Reyhanlı TSO olarak ‘önce üyemiz’ anlayışıyla yola çıktık. Hizmetimizin kalitesini artırmak için gerekli eğitimleri aldık ve ISO 9001 Belgesi’ni almaya hak kazandık. Oda  olarak bir anlamda bu belgeyle her üye için aynı kalitede hizmet sunmayı garanti ediyoruz. Bu konuda emeği geçen genel sekreterlerimize ve personelimize teşekkür ederim. Bu bizim ilk anahtarımız.. AB standartlarında bir oda olmayı hedefliyoruz. İkinci anahtarımız da, akreditasyon sürecini tamamlayarak akredite oda olmak. TOBB Başkanı M. RifatHİSARCIKLIOĞLU’nun da sıkça vurguladığı gibi beş yıldızlı hizmet için ilk önemli adımı başarıyla atmış bulunuyoruz. Bundan sonra da bu konudaki çalışmalarımıza yoğunlaşarak devam edeceğiz. Gücümüz oranında, Türkiye’deki ve Avrupa’daki büyük odaların üyeleri hangi hizmetlerden nasıl faydalanıyorsa, üyelerimizin de faydalanmaları için çaba sarf ediyoruz. Odamıza yeni bir hizmet binası kazandırma adına çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda plan ve projelere bitme aşamasında olup, yakın zamanda Reyhanlı’lıların hizmetine açacağız inşallah. Odamız ve Borsamız birlik ve beraberlik içerisinde Reyhanlı için atılacak her adımda beraber hareket edecektir.Reyhanlı’ya çok daha iyi ve kaliteli hizmetler vermek için kendi kendimiz ile yarış içerisinde olacağız.” dedi. Ticaret Borsası’nın belgesini Başkanı Bülent KARACA’ya Belediye Başkanı Hüseyin ŞANVERDİ, Ticaret Sanayi Odası’nın belgesini ise TSO Başkanı Necmettin ZAROĞLU’na ilçe Emniyet Müdürü Duygu UZUNDURUKAN  verdi.
Daha sonra, KIRAÇ Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı  Dr. Muzaffer KIRAÇ’a TSO ve TB tarafından hazırlanan plaket verildi. ADN Danışmanlık Firması başkanı Dr.Muzaffer KIRAÇ, REYHANLI Ticaret ve Sanayi odası VE Ticaret Borsası Meclis üyelerine Kalite yönetim bilgilendirmesi ve TOBB ISO ve Akreditasyon çalışmaları hakkında geniş bilgiler de verdi…
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret39735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 9°
Saat