Takvim
7

Vali Lekesiz, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası’nı Ziyaret Etti.
18.11.2013 22:56:25Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 18 Kasım 2013 Pazartesi günü saat 16.00’da Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu’nu makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
 
Ziyarete, Reyhanlı Kaymakamı Dr.Yusuf Güler, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Lokman Yeşilkaya, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurlu Üyeleri katıldı.
 
Yeni yönetime görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Lekesiz,  çalışmalarında başarılar diledi. Vali Lekesiz, 11 Mayıs 2013 tarihinde ilçede yaşanan menfur saldırı olayını hatırlatarak, “Bu vesile ile menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailelerine, vatandaşlarımıza sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da şifa diliyorum.” dedi.
 
Vali Lekesiz yaşanan acıya rağmen hayatın devam ettiğini de vurgulayarak, “Hayatın akışı içerisinde bir taraftan örselenen duyguların tamir edilmesi bir taraftan da uğranılan maddi kayıpların bertaraf edilmesi elbette önemliydi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız olmak üzere Sayın Adalet Bakanımızın büyük destekleri, mahallinde görev yapan sizlerin, kaymakamımızın, belediyelerimizin, sivil toplum örgütlerimizin, vatandaşlarımızın birlik beraberlik içerisinde hareket etmesiyle kısa sürede yaralar sarılmaya, ortaya çıkan olumsuzluklar bertaraf edilmeye başlandı. Aksayan durumlar da elbette olabilir ancak bunların hepsi de yasalar çerçevesinde incelenir, gereken müdahale yapılır." diye konuştu.
 
İlçede gerçekleştirilen yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi de veren Lekesiz, şunları kaydetti: “Antakya ile Reyhanlı arasındaki bölünmüş yol yapıldı. Mevcut yollarınız da bütümlü sıcak karışımlı beton asfalt olacak. Kırıkhan ilçemizle Reyhanlı ilçemizi birbirine bağlayan yolumuz da önemli ölçüde tamamlandı. Bunlar ilimizin ve ilçelerimizin daha iyi bir geleceğe hazırlanması ile ilgili çok önemli projelerdir. Sosyal ve ekonomik kalkınma için bunlar olmazsa olmaz. 2015 yılı Mayıs ayında açılışı yapılacak olan Reyhanlı Barajı özelde ilimiz ve ilçemiz, genelde ise ülkemiz için çok ciddi katkıları olacak bir baraj. Reyhanlı Barajı ile eşzamanlı olarak ovanın tamamının basınçlı sulama sistemine geçmesi ve arazinin toplulaştırılmasına ilişkin çalışmalar da yürütülüyor. Bu; her parsele aracın ulaşabilmesini sağlayacak yol yapılması, her parsele damla sulama sistemli basınçlı sulama sistemli ana isale hattının getirilmesi demektir. Bunların hepsinin hayata geçtiğini inşallah hep beraber göreceğiz. Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Yurt Kur’dan 400 kişilik öğrenci yurdu yapılacak. Devlet Hastanesine ek bina yapılacak. Trafo Merkezi yapılıyor. Reyhanlı İmam Hatip Lisesi ek derslik başladı, bitmek üzere. Ayrıca 24 derslikli İmam Hatip Lisesi bir hayırseverimiz tarafından pansiyonları ile beraber yapılacak. Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin ihalesi yapıldı. 24 derslikli Reyhanlı İlköğretim Okulu bitmek üzere. Reyhanlı Varışlı’daki okul tamir edildi.12 derslikli Bahçelievler İmam Hatip Ortaokulu, Reyhanlı Fevzi Paşa İlkokulu devam ediyor. Reyhanlı Hacı Seniha-Hasan Bahadırlı Ortaokulu, Reyhanlı Karacanlı İlkokulu, Reyhanlı Konuk Horlak Ortaokulu, Kuşaklı İlkokulu ve Ortaokulu, Üçtepe Hürriyet İlkokulu, Reyhanlı Paşahöyük ilkokulu, Reyhanlı İsmet Ayşe Behzatoğlu, Reyhanlı Yahya Turan gibi okullar başta olmak üzere yaklaşık 25 ilkokul, ortaokul ve lise inşaatının kimisi bitti, kimisi bitmek üzere, kimisinin ihalesi devam ediyor. Tüm bu çalışmalar ilçemizin tarımda, eğitimde, altyapıda, üstyapıda geleceğe daha iyi hazırlanması için, güzel ilçemizin güzel insanlarına hizmet vermek içindir.” dedi.
 
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu da, Vali Lekesiz’in ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Oda’nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Zaroğlu, ilçede yaşanan menfur saldırının ilçe halkını derinden etkilediğini ancak buna rağmen birlik ve beraberliklerinden taviz vermeyerek takdire şayan bir durum sergilediklerini kaydetti.
 
Vali Lekesiz daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve üyeleri ile sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret39735
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 9°
Saat